Els preus d’aquestes màquines són bastant elevats pel producte que ofereixen
Des de fa cinc anys a l’escola Sant Gervasi, la màquina expenedora que se situa al costat de la biblioteca de secundària opta per productes més saludables. És una bona iniciativa per part de l’escola el fet de vendre aquest producte i no productes processats, ja que és més sa. No obstant això, els preus són una mica excessius, perquè el producte que ofereix no és massa accessible pels alumnes, un exemple són aquestes galetes de maduixa i xocolata on en el paquet només venen 3 galetes i el paquet et costa 1,20 €.

Molts d’aquests productes solen costar més de l’habitual, simplement pel fet que estan en una escola. En canvi, al supermercat et poden costar la meitat del preu. Hem preguntat a diferents estudiants de l’escola sant Gervasi què els hi sembla el preu d’aquest producte.
Què et sembla el preu d’aquest producte de la màquina?
Em sembla una mica car, ja que el paquet és molt petit i tampoc té tanta quantitat pel seu preu.
Compres a la màquina?
No, no compro perquè em sembla molt car
Abans compraves més?
Sí, jo abans comprava bastant
Li vam preguntar a més persones, i tots estaven d’acord amb el mateix, que els preus eren excessius. Aquí us deixem el preu alguns productes de la màquina, que opineu? Creieu que són massa cars?